امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: نشانه ی راه اباعبدالله الحسین(ع) التزام به مهدویت است

کد خبر: 27346
زمان انتشار: 29 مرداد 1400 - 17:44 بعد از ظهر -
69 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، فضائل و وارستگی های اخلاقی، استقامت در میدان مبارزه با فساد و اجرای عدالت، اهمیت دادن به واجبات الهی، دوری از معاصی و گناهان و ترک محرمات توصیه و سفارش کرد.

خطیب جمعه بهشهر در ادامه موضوع عوامل سعادت جامعه یادآور شد: یکی از عواملی که می تواند جامعه اسلامی و بشری کمک کند وابستگی و دلبستگی به اهل بیت و آل اوست. برای موفقیت باید راه چاره را از اهل بیت علیهم السلام بیاموزیم و در حرکت انقلابی، جهادی، اقتصادی و سیاسی اهل بیت علیهم السلام را الگو سرمشق زندگی مان قرار دهیم. بسیار تاکید که ما با ولایت اهل بیت علیهم السلام زندگی کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: مومنان و شیعیان که در راه اهل بیت علیهم السلام هستند رستگارند زیرا آنها گوش به فرمان رهبر هستند. امروز نیز معیار حق و باطل در دنیای کنونی مقام معظم رهبری هستند.

وی با اشاره به حدیثی از امام حسین علیه السلام ادامه داد: کسی خدمت آقا امام حسین علیه السلام آمد و فرمود آیا امام زمان منجی و مصلح عالَم به دنیا آمد؟ امام فرمود نه به دنیا نیامد و در ادامه فرمود ای کاش من او را و زمان او را درک میکردم و اگر زمان او بودم خدمتگزار او می شدم. از این حدیث چند درس می آموزیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر خاطرنشان کرد: خدمت به صالحان، پاکان و خوبان سرمایه و فضیلت است. امروز خدمت به آقا خدمتِ به ولایت است. هرکس با ایشان باشد راه حق و صراط را طی می کند. درس ِ دیگری که از حدیث فوق می آموزیم اینکه، افق دید یک انسان شیعه باید بلند باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری گفت: و درس دیگر؛ هر صبح و شام به آقا سلام دهیم و به آقا توسل بجوییم. برای سلامتی آقا صدقه دهیم. این موارد از مستحبات حوزه معرفتی و شناختی ماست. امام حسین علیه السلام فرمود هرکس مرا دوست دارد راه من را، راهِ اخلاقی ما را مدنظر قرار می دهد و نشانه ی راه اباعبدالله الحسین علیه السلام التزام به مهدویت است. امام زمان فرمود خدمت به صالحان اخلاق و فضیلت است اما اگر کسی بخواهد به استعمار ، آمریکا و اسرائیل خدمت کند نتیجه را امروز در افغانستان می بینید.

خطیب جمعه بهشهر تصریح کرد: فقط امام آمریکا را شناخت و در ادامه مقام معظم رهبری. امام و رهبری مردم ِ ما را ضد آمریکا بارآوردند. حضرت امام (ره) فرمود ما هر چه گرفتاری داریم زیر سر ِ آمریکاست. امام فرمود هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا و اسرائیل بکشید. چه بسیار ظلم هایی که به افغانستان کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: مردم دنیا باید چهره پلید آمریکا را بشناسند مخصوصا آنهایی که برای آمریکا دل می سوزانند. ره آورد و سوغات آمریکا برای مردم افغانستان جز فقر و فلاکت چیز دیگری نبود.

وی در ادامه به مناسبت های روز تجلیل از آزادگان، اسرا و مفقودین و روز مساجد، و روز شهادت آقا امام سجاد(ع) اشاره کرد و افزود: مساجد را محور و سنگر قرار دهید.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری