خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: نشانه ی راه اباعبدالله الحسین(ع) التزام به مهدویت است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: نشانه ی راه اباعبدالله الحسین(ع) التزام به مهدویت است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، فضائل و وارستگی های اخلاقی، استقامت در میدان مبارزه با فساد و اجرای عدالت، اهمیت دادن به واجبات الهی، دوری از معاصی و گناهان و ترک محرمات توصیه و سفارش کرد.

خطیب جمعه بهشهر در ادامه موضوع عوامل سعادت جامعه یادآور شد: یکی از عواملی که می تواند جامعه اسلامی و بشری کمک کند وابستگی و دلبستگی به اهل بیت و آل اوست. برای موفقیت باید راه چاره را از اهل بیت علیهم السلام بیاموزیم و در حرکت انقلابی، جهادی، اقتصادی و سیاسی اهل بیت علیهم السلام را الگو سرمشق زندگی مان قرار دهیم. بسیار تاکید که ما با ولایت اهل بیت علیهم السلام زندگی کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: مومنان و شیعیان که در راه اهل بیت علیهم السلام هستند رستگارند زیرا آنها گوش به فرمان رهبر هستند. امروز نیز معیار حق و باطل در دنیای کنونی مقام معظم رهبری هستند.

وی با اشاره به حدیثی از امام حسین علیه السلام ادامه داد: کسی خدمت آقا امام حسین علیه السلام آمد و فرمود آیا امام زمان منجی و مصلح عالَم به دنیا آمد؟ امام فرمود نه به دنیا نیامد و در ادامه فرمود ای کاش من او را و زمان او را درک میکردم و اگر زمان او بودم خدمتگزار او می شدم. از این حدیث چند درس می آموزیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر خاطرنشان کرد: خدمت به صالحان، پاکان و خوبان سرمایه و فضیلت است. امروز خدمت به آقا خدمتِ به ولایت است. هرکس با ایشان باشد راه حق و صراط را طی می کند. درس ِ دیگری که از حدیث فوق می آموزیم اینکه، افق دید یک انسان شیعه باید بلند باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری گفت: و درس دیگر؛ هر صبح و شام به آقا سلام دهیم و به آقا توسل بجوییم. برای سلامتی آقا صدقه دهیم. این موارد از مستحبات حوزه معرفتی و شناختی ماست. امام حسین علیه السلام فرمود هرکس مرا دوست دارد راه من را، راهِ اخلاقی ما را مدنظر قرار می دهد و نشانه ی راه اباعبدالله الحسین علیه السلام التزام به مهدویت است. امام زمان فرمود خدمت به صالحان اخلاق و فضیلت است اما اگر کسی بخواهد به استعمار ، آمریکا و اسرائیل خدمت کند نتیجه را امروز در افغانستان می بینید.

خطیب جمعه بهشهر تصریح کرد: فقط امام آمریکا را شناخت و در ادامه مقام معظم رهبری. امام و رهبری مردم ِ ما را ضد آمریکا بارآوردند. حضرت امام (ره) فرمود ما هر چه گرفتاری داریم زیر سر ِ آمریکاست. امام فرمود هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا و اسرائیل بکشید. چه بسیار ظلم هایی که به افغانستان کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: مردم دنیا باید چهره پلید آمریکا را بشناسند مخصوصا آنهایی که برای آمریکا دل می سوزانند. ره آورد و سوغات آمریکا برای مردم افغانستان جز فقر و فلاکت چیز دیگری نبود.

وی در ادامه به مناسبت های روز تجلیل از آزادگان، اسرا و مفقودین و روز مساجد، و روز شهادت آقا امام سجاد(ع) اشاره کرد و افزود: مساجد را محور و سنگر قرار دهید.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید