امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: نماز جمعه از برکت جمهوری اسلامی است

کد خبر: 27102
زمان انتشار: 8 مرداد 1400 - 13:27 بعد از ظهر -
73 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، پای بندی به ارزش ها، مراقبت از خود و خانواده ها، دوری از انحرافات، اهمیت دادن به فرائض و واجبات دینی، ترک محرمات و دوری از معاصی و گناهان توصیه و سفارش کرد.

وی به شروط و عوامل سعادت جامعه ی دینی و انقلابی پرداخت و افزود: مهمترین عامل، سبک زندگی اسلامی در پرتو پای بندی به قرآن و معارف الهی ست. امروز فاصله گرفتن از قرآن از مصیبت های روزگار ماست در حالی که قرآن کتاب هدایت، موعظه، رحمت، شفا و درمان است.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: امیرالمومنین ع در خطبه ۱۴۷ نهج‌البلاغه می فرمایند از قرآن شفا بجویید بزرگ ترین درد در میان شما وجود دارد اما از قرآن درمان بخواهید. در مشکلات و سختی ها از قرآن کمک بخواهید آن گاه امیرالمومنین چهار بیماری را بیان می کنند یک بیماری بزرگ کفر است دوم، نفاق سوم، سرکشی و تمرّد از ذات مقدس پروردگار و چهارمین درد بی درمان دنیا، ضلالت و گمراهی است. کفر، خباثت می آورد. منافقان از کفار بدترند از آنها به دور باشید. برای درمان این درد ها باید به خدا و قرآن پناه برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری تاکید کرد: جوان ها باید پای بند به قرآن باشند و قرآن را امام و پیشوای خود قرار دهند. قرآن را کتاب هدایت، موعظه، رحمت و شفا مدنظر بگیرند.

خطیب جمعه بهشهر در ابتدای خطبه ی دوم نمازگزاران را مجددا به تقوای الهی، فتوت و جوانمردی، اهمیت دادن به واجبات الهی، مراعات حقوق شهروندی و اهمیت دادن به نماز جمعه توصیه و سفارش کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری گفت: در سوره ی مبارکه ی حج آمده ” ما وقتی مومنان، صالحان و انقلابی ها را در زمین قدرت دادیم اینها چند کار انجام می دهند اول، سعی می کنند پیوند میان خود و خدا را تقویت کنند. نماز را بر پا می دارند و زکات را می پردازند.نماز، نماد و سمبل ارتباط بنده با خداوند است و زکات، مظهر ارتباط شخص مومن با جامعه است. همین صالحان همدیگر را به خوبی و انصاف دعوت می کنند.

وی با اشاره به اهمیت نماز جمعه افزود: امام راحل خطاب به مردم فرمود نماز جمعه را اهمیت دهید این از برکات جمهوری اسلامی ست این سنت سیاسی الهی باید ترویج گردد. مقام معظم رهبری می‌فرمایند نماز جمعه امروز به برکت انقلاب اسلامی و با هوشیاری امام بزرگوار به یک سنت پایدار در کشور تبدیل شده است.نماز جمعه بود که منافقین را رسوا کرد و جنگ را اداره کرد و آمریکا را در دنیا تحقیر کرد.

خطیب جمعه بهشهر تصریح کرد: حضرت آقا می فرمایند مسئولان انقلاب در سراسر کشور ائمه جمعه هستند مسئول اول انقلاب در هر شهری امام جمعه ی آن شهر است. سنگر های دفاع معنوی در مقابل دشمنان در سطح جامعه ائمه جمعه هستند. اگر دستگاه امامت جمعه و نماز های جمعه از انقلاب گرفته شود یقینا انقلاب لطمه ی سختی خواهد خورد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری به مناسبت های تصویب قانون کاپیتولاسیون، ولادت امام هادی ع، عملیات مرصاد و روز عید غدیر اشاره کرد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در پایان بر اتحاد و همدلی میان مدیران ، مدیریت مصرف و قناعت تاکید کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری