امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر:انحراف از ولایت، آدمی را گرفتار فساد می کند

کد خبر: 27552
زمان انتشار: 26 شهریور 1400 - 10:19 قبل از ظهر -
66 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، تحکیم اعتقادات، پای بندی به فرائض و واجبات، دوری از معاصی و گناهان، ترک محرمات و پرهیز از شبهات توصیه و سفارش کرد.

خطیب جمعه بهشهر در رابطه با مبارزه با فساد گفت: سلامت مردم و جامعه در پرتو همین مسئله است که اگر فساد نباشد جامعه به آرامش می رسد عدالت حاکم می شود. از نگاه مقام معظم رهبری مهمترین مفاسد، مفاسد اقتصادی است یعنی انسان با فساد اقتصادی به فسادهای دیگر نیز کشیده می شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: انسان باید در مسیر الهی باشد تا گرفتار فساد نشود. انسان به عبادت و علم مغرور نشود. انحراف از ولایتِ حق، آدمی را گرفتار فساد می کند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه ی دوم نمازگزاران را مجددا به تقوای الهی، استقامت و مقاومت، توکل به ذات مقدس پروردگار، وحدت و اتحاد، دوری از اختلاف فراخواند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری در ادامه به نقش برجسته و مهم حضرت زینب(س) در جریان کربلا پرداخت و گفت: ایشان در خطبه ای خطاب به یزید فرمودند ای یزید، هم اکنون که به قدرت رسیده ای هر کاری که از دست تو بر می آید انجام بده هر مکر و حیله ای که می خواهی برای اغفال مردم به کار بگیر و هر تلاشی که می خواهی انجام بده، قسم به خدا؛ یادِ ما را نمی توانی محو کنی و نمی توانی به تمام محاسن و فضائلِ ما دست پیدا کنی. تو کوچکتر از آن هستی که ما را بشناسی. ننگی بر دامن خود نشانده ای که خودت متوجه این ننگ و عار نیستی اما روزی خطاب خداوند به توست که می فرماید لعنت خدا بر قوم ظالمین.

وی ادامه داد: درک عظمت و واقعیت نخستین درسِ ما از خطبه ی فوق است. ما باید در مسیر اطاعت و محبت آل الله قدم بر داریم. دومین درس، ذلت و خواری دشمنان دین و مکتب اسلام است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر تاکید کرد: دشمنان می‌خواهند اسلام ِ نابِ محمدی نباشد. امام فرمود اسلامِ نابِ محمدی نجات بخش است. وصیت نامه و سیره ی شهدا برای مردم بیان شود. امروز نامِ آمریکا، نامِ اسرائیل منفور است اما نام امام و امام خامنه ای جاودان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: امام فرمود سیدالشهدا را کشتند اما ترقیِ اسلام بیشتر شد. امروز آوازه های اسلام و امام حسین علیه السلام در جهان فراگیر شد.

خطیب جمعه بهشهر در ادامه به دلنوشته ای از حاج رحیم کابلی اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار در این وصیت همه را به پشتیبانی از ولایت فقیه در گفتار و عمل، شناخت دوست و هماهنگ با دوست، شناخت دشمن و بیزاری از آن سفارش کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری ضمن تقدیر و تشکر از برادران و خواهران در مراسم سالگرد ارتحال آیت الله جباری از عوامل سپاه، بسیج، روحانیت، ائمه جمعه و بیوت علما نیز قدردانی کرد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در پایان با اشاره به روز اربعین گفت: می توان این سنت جابر را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از مصلی به سمت بهشت فاطمه در بهشهر برگزار کرد. سنت جابر یا حسین یا حسین بود اگر شرایط کرونایی است می توان این سنت را به روش دیگر برگزار کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری