امروز چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر:ولایت مداری را اساس کار قرار دهیم/ برخی از رفتارها با اصل اساسی ولایت در تضاد است

کد خبر: 27475
زمان انتشار: 12 شهریور 1400 - 20:35 بعد از ظهر -
96 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، استفاده از فرصت ها برای خودسازی و محاسبه ی نفس، اهمیت دادن به فرائض و واجبات و دوری از محرمات توصیه و سفارش کرد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ادامه ی موضوعِ اهمیت سلامت جامعه بیان کرد: گاهی جامعه گرفتار بیماری می شود که باید جامعه در این شرایط آگاه و هوشیار باشد. یکی از عوامل سلامت جامعه، مبارزه با فساد است. فساد یعنی خروج از حد اعتدال و انسان در زندگی گرفتار افراط و تفریط شود.

حجت الاسلام و المسلمین جباری افزود: فساد دارای انواع و اقسامی است از جمله فساد اخلاقی مانند دروغ، تهمت، افترا، حسادت، غیبت و… ، فساد مالی، فساد اجتماعی، فساد اداری، فساد خانوادگی. نخستین منشا فساد در عدم اطاعت از فرامین خداوند و نشنیدن مواعظ و نصایح پیغمبر و آل پیغمبر(ص) است. در قرآن آمده است آنانی که امر خدا را اطاعت نمی کنند و تسلیم قوانین و مقررات دینی نیستند در زمین فساد می کنند.

وی اسراف در در زندگی را عامل دیگر فساد برشمرد و گفت: نیروهای اشرار، استکبار جهانی و دولت های طاغوتی نیز عامل دیگر فساد هستند. قرآن می فرماید هر کجا که حاکمان زورگو و ظالم باشند آن جامعه دچار فساد می شود.

خطیب جمعه بهشهر خطاب به دولت ضد فساد و عدالتخواهِ نظام جمهوری اسلامی گفت: اگر می خواهید اعتماد را به مردم برگردانید شجاعانه و دلیرانه با فساد مبارزه کنید و پشت سر ولایت، جامعه را به سمت زندگی عدالت محور هدایت کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: از امام سجاد علیه السلام پرسیدند چه گناهانی اوضاع و احوال را به هم می ریزد؟ امام پاسخ داد این گناهان عبارت است از تعدی و ظلم و تجاوز به مردم و حقوق مردم، ترک نمودن عادت های خوب، کفران نعمت و ترک شکر نعمت. از این حدیث می توان چنین آموخت که با آمدن دولت عدالتخواه و ضدِّ فساد همه ی مردم باید خدا را شکر کنند. همه باید به دولت کمک کنند. الان وقت یاری است البته مشکلات زیاد است.

امام جمعه شهرستان بهشهر خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: تمام تلاش شما این باشد که سرمایه ی اصلی یعنی اعتماد مردم را به دولت سیزدهم جلب کنید با تلاش شبانه روزی و با عمل به مردم نشان دهید.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری به مناسبت های ۲۵ محرم روز شهادت امام زین العابدین علیه السلام، روز مبارزه با استعمار انگلیس، سالگرد رئیس علی دلواری قهرمان مبارزه با انگلیس و سالگرد ارتحال آیت الله جباری اشاره کرد و گفت: آیت الله جباری(ره) عالِم عامل بود. انسان مردمی و خطیب بسیار لایقی بود. هیچ گاه اشخاص از نام افراد سوء استفاده نکنند. چنین افرادی از شخصیت‌های ملی و اسلامی هستند.

خطیب جمعه بهشهر تصریح کرد: وحدت، اتحاد، صفا و صمیمیت و ولایت مداری را اساس کار قرار دهیم. هدف رشدِ سیاسی، فرهنگی و اعتقادی مردم است برخی از رفتارها با اصل اساسی ولایت در تضاد است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری