امروز چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: دولت باید مردمی، با مردم و در میان مردم باشد

کد خبر: 27473
زمان انتشار: 19 شهریور 1400 - 18:29 بعد از ظهر -
89 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، بیداری، دوری از غفلت، اهمیت دادن به واجبات و فرائض دینی، ترک محرمات الهی توصیه و سفارش کرد.

وی به اهمیت سلامت جامعه ی ایمانی و انقلابی پرداخت و افزود: مبارزه جدی و عملی فساد یکی از محورهای اساسی دولت عدالت محور و ضد فسادِّ امروز است. مهمترین عاملی که به جامعه ضربه می زند همین فساد است.

خطیب جمعه بهشهر گفت: پیغمبر اکرم فرمود آفت ِ دین هوا پرستی است. اگر هواپرستی بر ایمان غلبه یابد فساد می آفریند. امام جواد علیه السلام فرمود دشمن ترین دشمنان همان هواست. همین هوا به عقل آدمی آسیب می زند. امیرالمومنین ع می فرماید هوای نفسانی عقل و خرد را از بین می برد. امیرالمومنین ع فرمود یکی از چیزهایی که منشا فساد می شود و ممکن است جامعه و خانواده های مسلمان را از پای درآورد کفران نعمت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: اصل بر این است مردم مطیع اوامر حق باشند. نماز را شایسته بخوانند. حجاب، عفاف و اخلاق را رعایت کنند. آفت و آسیب عدم اطاعت از خدا، معصیت است. مهمترین آفت که فساد ایجاد می کند حب و دلدادگی به دنیا و لذت های دنیاست.

وی تاکید کرد: دولت باید مردمی، با مردم و در میان مردم باشد. امیرالمومنین ع می فرماید یکی از عواملی که به زمامداران و مسئولین آسیب می زند ضعف تدبیر و ضعف در برنامه است. پیگیری و نظارت ندارند. این مسائل را آسیب شناسی کنید.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه ی دوم نمازگزاران را مجددا به تقوای الهی، صداقت و راستی، تلاش، اهمیت دادن به واجبات الهی فراخواند .

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بر داشتن خط ِّ فکری الهی تاکید کرد و گفت: ما در خطِّ سرخِ شهادتیم. ما ملت حسینی هستیم. کسانی که مقابل جمهوری اسلامی، مقابل ولایت و رهبری ایستادند انسان های پلید هستند. اینها دنبال تمایلات آنی هستند. ملت افغانستان باید از ایران بیاموزد. پیروزی زمانی است که یه دولت مردمی، قانون اساسی برخاسته از علما و فرهیختگان ، امنیت و تعامل با کشورهای همسایه برقرار شود. اینها در آغاز راه هستند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ادامه به مناسبت های سالگرد رحلت مجاهد نستوه آیت الله طالقانی اولین امام جمعه تهران، سالگرد شهادت آیت الله مدنی تبریزی، شهادت حضرت رقیه(س)، شهادت عمار یاسر در جنگ صفین اشاره کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری