خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه بهشهر: علامه حسن زاده آملی(ره) با آثار و هدایت هایشان زنده است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه بهشهر: علامه حسن زاده آملی(ره) با آثار و هدایت هایشان زنده است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام «سید عربعلی جباری» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان مازندران اظهار کرد: درگذشت علامه خبر بسیار جانگذاری بود که ماتم عظیمی بود که ما ذوالفنون و نجم الملت و دین را از دست داده ایم و این مصیبت بسیار بزرگ را به امام عصر(عج)، رهبری و مراجع بزرگوار تقلید، مردم مازندران و آمل و بین حضرت علامه تسلیت و تعزیت دارم.

امام جمعه بهشهر افزود: در آن اندازه و قامت نیستیم که از علامه حسن زاده سخن بگوییم و با توجه به اینکه سالیان سال از شاگردان و در بحث اشارات و در بحث «بحارالانوار» در محضر ایشان بودیم، عالمی بی بدیل و بی نظیر بود که با رحلت ایشان نه تنها ایران یتیم شد؛ بلکه سراسر جهان از نعمت ایشان بی بهره ماند.

وی با بیان اینکه با رحلت علامه حسن زاده آملی(ره) جامعه اسلامی یتیم شده است؛ خاطر نشان کرد: شخصیتی منظم در فقه، فلسفه، نجوم، طب و بسیاری از علوم بود و علامه آملی، علامه ذوالفنون به معنای واقعی بود.

حجت الاسلام جباری گفت: علامه حسن زاده آملی(ره) عالمی بزرگ است که با آثار و هدایت هایشان زنده است و همواره در بین ما و آیندگان خواهد بود.

وی تصریح کرد: شاید در عصر ایشان مقام ایشان را درک نکنیم اما آیندگان خواهند فهمید که چه شخصیتی بوده است این علامه بزرگ که خدمات ایشان برای آیندگان ماندگار و مثمر ثمر خواهد بود.

امام جمعه بهشهر با بیان اینکه علما با آثار و هدایت های خود زنده هستند؛ یادآور شد:علامه ۱۹۰ اثر دارد و همین آثار مهم ایشان از ایشان علامه ای ماندگار برای همه عصرها می سازد که در تمام روزگاران زنده هستند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید