امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر:هفته دفاع مقدس گنجینه ی عظیم تاریخ انقلاب اسلامی است

کد خبر: 27621
زمان انتشار: 2 مهر 1400 - 04:45 قبل از ظهر -
74 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، جهاد در راه خدا، صبر و استقامت و پایداری در جبهه حق و حقیقت، اهمیت دادن به فرائض و واجبات، دوری از معاصی و گناهان و ترک محرمات توصیه و سفارش کرد.

وی در ادامه ی موضوع مبارزه با فساد یادآور شد: فساد انواع و اقسامی دارد. تخریب جامعه با فساد اقتصادی، فساد سیاسی، فساد اخلاقی و فرهنگی ویرانگر است. یک راه مبارزه با فساد وظیفه شناسی است.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: دومین راه مبارزه با فساد، معرفت و آگاهی است یعنی یک جوان باید بداند بعضی از مسائل مثل فضای مجازی، فیلم های کذایی و ترویج برخی از منکرات در انحراف آدمی نقش دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: سه محور دین شناسی، قناعت در زندگی و ناچیز شمردن دنیا و خودسازی نشانه ی توفیق ِ انسان در زندگی است. باید با فساد مبارزه کرد تا عدالت را همه درک کنند.

خطیب جمعه بهشهر در ابتدای خطبه ی دوم نمازگزاران را مجددا به تقوای الهی، معرفت و شناخت سیره ی مدیریتی و اخلاقی پیغمبر اکرم ص، وحدت و اتحاد و همبستگی فراخواند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: قرآن کریم می فرماید خداوند از مؤمنان پیمان گرفته است و مؤمنان در این پیمان با خدا عهد بستند یا در راه دفاع از مکتب و حیثیت ملت مسلمان تا پای جان پیش رفتند و دسته ی دوم، کسانی هستند که به انتظار شهادت در راه خدا هستند در عزم و اراده این گروه هیچ خللی ایجاد نمی شود.

وی ادامه داد: از آیه ی فوق می توان درس هایی آموخت مثل دفاع از ناموس و وطن و دفاع از مکتب اسلام نشانه ی صداقت ایمانی است.

امام جمعه شهرستان بهشهر بر ولایت پذیری تاکید کرد و گفت: بزرگداشت هفته ی دفاع و انتظار شهادت هر دو فضیلت و افتخار است. هفته دفاع مقدس به تعبیر مقام معظم رهبری یک گنجینه ی عظیم تاریخ انقلاب اسلامی است و با این سرمایه ما در جهان دارای اقتدار هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری خاطرنشان کرد: امام فرمود ما انقلاب مان را در جنگ به جهان صادر کردیم. جنگِ ما جنگ فقر و غنا بود جنگِ ما جنگِ ایمان و رذالت بود و این جنگ از آدم تا ختم عالَم حضور دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر بر نقش مازندران در دوران دفاع مقدس تاکید کرد و افزود: مازندران از اول انقلاب تا به امروز پای انقلاب ایستاد. حضرت آقا می فرمایند هر جای این استان را نگاه کنید از شرق تا غرب همه جا زن و مردِ استان در انقلاب، تشکیل حکومت و در سازندگی کشور دارای نقش بی بدیل بودند. ایشان فرمودند لشکر ۲۵ کربلا لشکری بسیار قوی، قدرتمند، خط شکن و خط نگهدار بود. در دوران جنگ لشکر ۲۵ کربلا سوابق درخشانی را در جبهه ی جنگ، خط شکنی و تصرف میدان های مهم و خطرناک و در قبول مسئولیت های سنگین از خود به یادگار گذاشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری هفته ی دفاع مقدس را به سپاه، بسیج، ارتش، خانواده های شهدا، ایثارگران، آزادگان و تمام افرادی که در جنگ حضور داشتند تبریک گفت.

امام جمعه شهرستان بهشهر در پایان به مناسبت های اربعین، سالگرد شهادت عالم مجاهد حضرت آیت الله شهید هاشمی نژاد و سالگرد سرداران شهید فکوری، کلاهدوز، نامجو و جهان آرا اشاره کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری