خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: فساد مولّد مشکلات زیادی در کشور است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: فساد مولّد مشکلات زیادی در کشور است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، فضیلت‌های اخلاقی، سعی و تلاش برای امورات زندگی و رونق اقتصادی، اهمیت دادن به واجبات، دوری از معاصی و گناهان و پرهیز از محرمات توصیه و سفارش کرد.

وی در ادامه موضوع مبارزه با فساد افزود: آگاهی بخشی مردم یک عامل اساسی در مبارزه با فساد است. پیغمبر اکرم می فرماید آگاه باشید در تنِ شما یک قطعه ی گوشتی است اگر آن منظم کار کند کل بدن شما خوب کار می کند و اگر خدای نکرده آن قطعه ی گوشت فاسد و آلوده گردد بدانید این آلودگی به همه ی بدنِ شما سرایت می کند آن گاه می فرماید بدانید آن قطعه گوشت، قلبِ شماست اگر قلب مریض شود همه ی بدن مریض است اگر قلب را قساوت بگیرد همه بدن را فساد می گیرد. اگر آن منظم کار کند این نظم کل بدنِ شما را فرا می گیرد.

خطیب جمعه بهشهر گفت: پیغمبر اکرم فرمود عالِمی لغزش پیدا کند لغزش او ویرانگر است فساد ایجاد می کند اگر قلب ِ یک زمامدار خوب کار نکند گرفتار رشوه، طمع و کم‌کاری باشد من از عملِ این مسئول بر امتِ خودم می ترسم.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری تاکید کرد: فساد در کشور مولِّد مشکلات زیادی در کشور است. همه باید در مبارزه با فساد تلاش کنیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه ی دوم مجددا نمازگزاران را به تقوای الهی، اهمیت دادن به نماز جمعه و جماعات، سعی و تلاش در امور مادی و معنوی و استفاده از فرصت ها فراخواند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به آغاز ماه ربیع الاول گفت: ماه ِ ربیع الاول ماهِ طراوت، ماهِ بهارِ دل های مومنان، ماهِ ولادت پیغمبر اکرم و ولادت امام صادق علیه السلام و ماهِ شهادت امام عسگری، ماهِ به امامت رسیدن حضرت بقیه الله اعظم و ماهِ بسیار شاد و شادمانی است.

وی بیان کرد: در میان مؤمنان عده ای بسیار ناب هستند و مشمول رحمت و مغفرت ویژه ذات مقدس خدای سبحان هستند. در حدیثی آمده خداوند هفت کس را در روزی که سایه ای جز سایه ی او نیست در سایه ی خود قرار می دهد اول، کسی که عدالت را در زندگی پیاده کند با عبارت دیگر مقتدایی که عادل و پیشوایی عدالت خواه باشد مثل امام دوم، جوانی که در عبادت حق رشد می یابد سوم، جامعه براساس اطاعت شکل بگیرد ( اجتماع مبتنی بر اطاعت الهی)

امام جمعه شهرستان بهشهر به اقدامات تخریبی برخی از افراد علیه امام جمعه اشاره و تصریح کرد: امام جمعه از طرف امام منصوب شد و به احترام امام باید به امام جمعه احترام گذاشت. در سفر قالیباف به بهشهر، انتشار مطالب علیه امام جمعه در فضای مجازی عمل شایسته ای نبود. ما از ابتدا دستِ برادری با همه ی مردم دادیم و چنین رفتارهایی پسندیده نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری به مناسبت ها اشاره کرد و گفت: اول ماه ربیع الاول، هجرت نورانی پیغمبر اکرم از مکه به یثرب است این هجرت برکاتی داشت از جمله مبدا تاریخ اسلام و مسلمانان است.

وی با اشاره به روز جهانی کودک بر لزوم توجه به تربیت، فرهنگ و ادب و آداب کودک تاکید کرد.

امام جمعه شهرستان بهشهر تحرکاتی در مرز شرقی کشور را یادآور شد و افزود: ایران کشور قدرتمندی است. ارتش ِ ایران بسیار قدرتمند و هوشمند است. بهتر است آذربایجان و ترکیه به سرنوشت صدام دقت کنند. سرانجام صدام چه شد؟

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری در پایان براتحاد و وحدت، صفا و صمیمیت، اخوت و برادری تاکید کرد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید