امروز چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: اتحاد، بصیرت و تبعیت از رهبری وظیفه همگان است

کد خبر: 27840
زمان انتشار: 7 آبان 1400 - 19:42 بعد از ظهر -
94 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی فراخواند و با تاکید بر اگاهی و آگاه نمودن افزود: پیغمبر مکرم اسلام می فرماید من برای تعلیم (یعنی آگاه نمودن) مبعوث شدم یعنی خدا مرا فرستاد تا مردم اگاه شوند اگر مردم اگاه شوند از شرک، جهالت و اختلافات خبری نیست. مردم اگاهانه به سوی بینش های دینی روی می آورند.

خطیب جمعه بهشهر بزرگ ترین وظیفه ی روحانیت را اگاه نمودن برشمرد و خاطرنشان کرد: امام زمان فرمود اخرین وصیّ خدا، من هستم به وسیله ی من، خداوند بلاهای سنگین را دفع می کند. این حدیث برای ما بسیار امیدوار کننده است. شیعه به سمت عزت حرکت می کند. دشمنان ترفند و مکر ها دارند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: هدف شوم دشمن این است اولا نور دینِ خداوند را خاموش کنند. اسلام و نظام جمهوری اسلامی را از بین ببرند و برای این هدف اقدامات گوناگونی را به کار می گیرند تا مردم را نسبت به روحانیت و اسلام بدبین کنند. دوما، مسلملنان را ذلیل و خوار کنند و آنها را به بردگی فکری بکشانند. همین همین جریان افغانستان را در نظر بگیرید. ما باید به دادِ مردم افغانستان برسیم. این مردم مظلوم واقع شدند. بایستی همه مردم در حکومت خودشان سهیم باشند همان طور که ملت ایران اینچنین پای حکومت ایستاده است.

وی ادامه داد: وظیفه ما را امام، قرآن  و رهبر تعیین کرد وظیفه ی ما است که متحد و برادر باشیم. از اختلافات پرهیز کنید. وحدت، اتحاد، بصیرت و تبعیت از رهبری وظیفه همگان است.

امام جمعه شهرستان بهشهر به مناسبت ها ی شهادت محمدحسین فهمیده، روز نوجوان و بسیج دانش آموزی، روز پدافند غیرعامل، شهادت آیت الله قاضی طباطبایی اولین شهید محراب به دست منافقان، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان، ۱۲ آبان روزِ اسارت شهید تندگویان و روز ۱۳ آبان تبعید امام از قم به ترکیه اشاره کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری به هفته سلامت اشاره کرد و از افتتاح خانه مداحان در بهشهر خبر داد.

خطیب جمعه بهشهر در پایان بر زیباسازی و توسعه زیربنایی شهر تاکید کرد و گفت: وجود میدانی بزرگ به نام امام راحل در شهرستان بهشهر منشا تحول خواهد بود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری