امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: رسیدگی به معضل گرانی اولویت نخست استاندار باشد

کد خبر: 27838
زمان انتشار: 21 آبان 1400 - 19:38 بعد از ظهر -
78 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، طهارت قلب و نفس و روان، پاک چشمی و پاک دستی، اهمیت دادن به فرائض و واجبات دینی، دوری و ترک معاصی، پرهیز از محرمات الهی توصیه و سفارش کرد.

وی در ادامه به موضوع مبارزه با فساد و فقر پرداخت و افزود: یکی از مهمترین عاملی که می تواند مردم و مسئولان را در مقابل این بلای اجتماعی کمک کند آگاهی و آگاه شدن است و نتیجه علم و آگاهی پرداختن به حُسن عمل می باشد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: امام صادق علیه السلام فرمود آن کسی که از سیاست های زمان و مسائل نظام اطلاعات دارد کمتر گرفتار لغزش و اشتباه می شود. اسلام بسیار بر علم، دانش و اطلاعات بسیار تاکید دارند کسانی که به سمت علم و آگاهی نمی روند موانعی بر سر راه آنهاست که یکی از آن موانع، جهل و نادانی است. ریشه ی همه بدی ها جهل و نادانی ست.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: مانع دوم در مسیر علم و آگاهی، علاقه و محبت کاذب به چیزی است در واقع علاقه ی زیاد آدمی را کور و کر می کند. محبت ها براساس محبت الهی باشد. مانع سوم، لجاجت و روحیه ی تکبّر داشتن است. امیرالمومنین می فرماید لجاجت، بصیرت را از آدمی می گیرد. مانع بعدی، آرزوهای دراز است. برای جامعه ی سالم باید با فساد مبارزه کرد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه ی دوم نمازگزاران را مجددا به تقوای الهی فراخواند و افزود: امام حسن عسکری خطاب به شیعیان فرمود آنچه که می گویم حفظ کنید و شما را به خدا می سپارم و به شما درود می فرستم. چهار محور کلیدی در این وصیت است اولا زیاد خدا را حفظ کنید دوم، فراوان معاد را یاد کنید. سوم، با قرآن انس و الفت داشته باشید. چهارم، زیاد صلوات بفرستید.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری در ادامه با اشاره به معارفه استاندار جدید تاکید کرد: به معضل گرانی رسیدگی شود. گرانی های روزمره طاقت فرسا شد و مردم از این وضعیت رنج می برند.

وی تصریح کرد: رسیدگی به معضل گرانی اولویت نخست استاندار باشد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: بهبود وضعیت اشتغال، مهار بیکاری و تعلیم فرهنگ کار مدنظر قرار بگیرد. کار های زیربنایی و ساختاری برای استان مازندران انجام شود. امروزه یکی از گلایه های کارآفرینان و تولید کنندگان عدم همکاری مسئولان است. تولید کنندگان حمایت شوند تا چرخه ی تولید فعال باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری در ادامه نامشخص بودن مدیریت عباس آباد را مطرح کرد و گفت: اگر مدیریت باید دست شهرداری باشد پس شهرداری مدیریت وضعیت را سازماندهی کند تا مردم از این فضاها استفاده کنند.

امام جمعه شهرستان بهشهر بر حضور مؤمنان در نماز جمعه و جماعات تاکید کرد و افزود: امام راحل فرمود هر چه می توانید جمعه ها را اهمیت دهید روز جمعه، روز نماز جمعه و ذکر الله است. باید مساجد ما فعال شود و محله های ما مهدوی باشند تا نورانی شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری در پایان به مناسبت های هشتم ربیع الثانی ولادت امام حسن عسکری علیه السلام، وفات حضرت فاطمه معصومه(س)، روز کتاب و کتاب خوانی، روز بزرگداشت آیت الله علامه طباطبایی و روز آزادسازی سوسنگرد اشاره کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری