امروز چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: مبارزه با استکبار از ویژگی های انقلاب ماست

کد خبر: 27854
زمان انتشار: 14 آبان 1400 - 15:54 بعد از ظهر -
194299 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، صداقت و راستی، صبر و مقاومت، اهمیت دادن به فرائض و واجبات واهمیت دادن به مسائل اجتماعی توصیه کرد.

وی با اشاره به موضوع مبارزه با فساد، فقر و مبارزه با طبقاتی افزود: بایستی به احکام دینی و اسلامی پای بند باشیم. امروز برای عده ای فساد نوعی زیرکی به حساب می آید اما این از اعتقادات اسلامی نیست‌. آگاهی ها را باید افزایش داد.

امام جمعه شهرستان بهشهر با تاکید بر اهمیت علم و آگاهی گفت: امیرالمومنین ع فرمود آگاه شدن ریشه ی همه خوبی ها و نیکی هاست. ایمان باید قوی باشد. به فرهنگ اهل بیت رجوع کنیم‌. علم اساس خیر و نیکی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری در ابتدای خطبه ی دوم نمازگزاران را مجددا به تقوای الهی، وحدت و اتحاد، صفا و صمیمیت و پرهیز از اختلاف فراخواند و گفت: در قرآن آمده کسانی که مومن هستند در راه خدا پیکار می کنند اما کسانی که کفر پیشه هستند در راه کفر پیکار می کنند. با استکبار جهانی باید مبارزه کرد. بدانید آمریکا و همراهانش ضعیف هستند. خانه های طاغوتیان سست است.

امام جمعه شهرستان بهشهر بیان کرد: از آیه ی فوق می آموزیم که لازمه ی ایمان، جهاد در راه خدا و برای حفظ دین و ارزش های الهی است. جهاد اسلامی در راه خدا و برای حفظ دین و ارزش های الهی است. گرچه دشمنان نقشه ها و حیله ها دارند اما شما نترسید زیرا که نقشه های دشمنان ضعیف است. خفت و عزت از آنِ شیاطین و عزت از آنِ مسلمانان  است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری خاطرنشان کرد: مبارزه با استکبار از ویژگی های انقلاب ماست. ما باید به فرهنگ خودمان توجه کنیم. سبک زندگی ما باید قرآنی و اسلامی باشد. بایستی فرهنگ استکبار را ندیده گرفت. فرهنگ غرب آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد.

امام جمعه شهرستان بهشهر به مناسبت های فرهنگ عمومی، روز ملی مازندران، ۱۳ آبان روز ملی با استکبار جهانی، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه، روز دانش آموز، شهادت سید حسین امامی و ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی اشاره کرد.

حجت الاسلام والمسملین جباری ضمن گرامیداشت روز ملی مازندران گفت: مازندران یکی از استان های زیبا و سرشار از قابلیت ها و پتانسیل های زیادی است که باید به این استان توجه بیشتری شود.

خطیب جمعه بهشهر در پایان از دست اندرکاران جشنواره انار تقدیر و تشکر کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری