امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر:به فرهنگ قران و نهج البلاغه توجه کنید

کد خبر: 27852
زمان انتشار: 19 آذر 1400 - 07:35 قبل از ظهر -
131 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی نمازگزاران را به تقوای الهی، توکل بر ذات مقدس خدای سبحان، سعادت و خوشبختی، امید داشتن به فضل خدا، اهمیت دادن به فرائض و واجبات، دوری از معاصی و گناهان توصیه و سفارش کرد.

وی به ادامه ی موضوع عوامل سلامت در جامعه ی اسلامی، دینی و انقلابی پرداخت و افزود: در جامعه دینی باید حقوق افراد محترم شمرده شود. خط اعتدال، انصاف و عاطفه  باید حاکم باشد. اگر جامعه از بی اعتدالی خارج شود جامعه دچار آسیب های متعدد می شود. بایستی با فساد مبارزه کرد. الین راه آگاهی دادن است و در ادامه باید ریشه فساد را از بین برد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: از لقمه حرام دوری کنید. لقمه ی حرام آدمی را عاقبت به خیر نمی کند. به حلال و حرام در زندگی توجه کنید. نظام ما قرآنی است و حاکمیت قرآن بر مردم روشن خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در خطبه دوم نمازگزاران را به تقوای الهی، عاقبت اندیشی، سعادت در دنیا و آخرت و به وحدت و دوری از اختلاف، صبر و استقامت و پایداری توصیه و سفارش کرد.

خطیب جمعه بهشهر در سالروز ولادت حضرت زینب(س) به خصال و امتیازات این بانو پرداخت و افزود: هر چه امروز داریم از صبر، معرفت و معنویت این بانوی بزرگ است. تکمیل قیام عاشورا به اسارت حضرت زینب (س) است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: حضرت زینب س در خطبه اش در شام فرمود ای یزید، هر مکری که داری به کار بگیر. قسم به خدا، کتاب و به قرآن تو نمی توانی ما را بشناسی. تو نمی توانی یاد و نام ما را از دل ها پاک کنی و هر چقدر هم تلاش کنی نمی توانی به کرامات ِ ما دست یابی. امروز ما نیز به دشمنانی که مانع رفع تحریم می شوند می گوییم هر چه می توانید تلاش کنید ملت ما هیچ گاه از موضع حق طلبانه و عدالت خواهانه عقب نشینی نمی کند. این درس را از مکتب شجاعت، فضیلت، بصیرت آموخته اند. او تربیت یافته ی مکتب ولی الله و صدیقه کبری بود.

امام جمعه شهرستان بهشهر به روز پرستار اشاره کرد و ضمن تقدیر از پرستاران گفت: پرستاران در دفاع از سلامت مردم مدال افتخار دارند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بر اهمیت نماز جمعه تاکید کرد و افزود: از نماز جمعه غفلت نکنید. این نماز نعمت الهی است و باید شکر گزار بود.

وی به مناسبت های روز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی، روز شهادت آیت الله دستغیب و روز معلولین اشاره کرد و گفت: اگر ما بخواهیم فرهنگ دینمان را حاکم کنیم از فرهنگ بیگانه جدا شویم. امیرالمومنین ع می فرماید از نزدیک شدن با سگ ها پرهیز کنید. این در واقع از فرهنگ غرب است. به فرهنگ قران و نهج البلاغه توجه کنید.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری