امروز چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: مذاکره فقط باید برای رفع تحریم باشد

کد خبر: 27850
زمان انتشار: 12 آذر 1400 - 07:12 قبل از ظهر -
126 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، استقامت، اهمیت دادن به فرائض و واجبات، دوری از محرمات و گناهان، پای بندی به قانون اساسی توصیه کرد.

وی افزود: برای زندگی مطلوب بایستی پای بند محورهای کلیدی اسلام باشیم و با عوامل خطر مثل فساد مبارزه کرد. مبارزه با فساد عزمی ملی و اراده ی جمعی می خواهد. فساد همان خروج از اعتدال و بر هم خوردن نظم جامعه ی دینی است.

خطیب جمعه بهشهر گفت: اولین راهِ مبارزه با فساد، دانایی و آگاهی است و دوم، از بین بردن زمینه های فساد مطرح است. امام سجاد علیه السلام فرمود برای از بین بردن ریشه های فساد باید مراقب نشست و برخاست ها بود در واقع هرکس مراقب خودش و اطرافش باشد و همچنین مراقب زبان و گوش هایتان را کنترل کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: حضرت امیر به مالک اشتر در رابطه با لشکر و قوای مسلح فرمود ای مالک، لشکر قلعه و پناهگاه رعیت است. امروز یک لشکر باید به این رتبه برسد که پناهگاه مردم باشد. جلال و شکوه دین به ارتش مکتبی است. ارتش جمهوری اسلامی ایران در دنیا قدرتمند ترین ارتش است. امنیت ِ امروز به خاطر همین نیروهای وفادار و بیدار است.

وی در ادامه به اهمیت و جایگاه نماز جمعه و اهمیت حضور در نماز جمعه پرداخت و گفت: مساجد بهترین سنگر ها و جمعه و جماعات مناسب ترین میدان تشکّل هستند. بهترین اقتدار و عظمت و صلابت در همین نماز جمعه است.

امام جمعه شهرستان بهشهر به مناسبت های روز قانون اساسی، روز جهانی معلولان، سالگرد شهادت سردار جنگل، روز دانشجو اشاره کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری گفت: شهرستان بهشهر ۴ هزار معلول دارد. معلولان در میادین ورزشی، هنر و… می درخشند و افتخار می آفرینند. وظیفه ی ما است به آنها رسیدگی کنیم.

وی در ادامه به کودتای ۲۸ مرداد پرداخت و نقش دانشجویان را در حوادث مهم تاثیرگذار دانست.

خطیب جمعه بهشهر در رابطه با مذاکرات وین گفت:ما نباید از برجام فریب بخوریم چون آمریکا و چند کشور اروپایی عملیات روانی راه می اندازند مذاکره فقط باید برای رفع تحریم باشد البته باید راستی آزمایی شوند و به تعهدات به صورت جدی پای بند باشند. آنها بدانند ملت ما در برابر فشار، تهدید، تحریم و هیچ توطئه ای سرخم نمی کند. ملت ما آموخت که باید مقاومت کند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری