امروز چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: مهار گرانی و اشتغال جوانان اولویت مجلس باشد

کد خبر: 27848
زمان انتشار: 5 آذر 1400 - 07:09 قبل از ظهر -
121 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، عبادت و بندگی، اهمیت دادن به واجبات و ترک معاصی و گناهان توصیه و سفارش کرد.

وی به عوامل سلامت جامعه ی دینی و انقلابی اشاره کرد و افزود: فساد از عواملی است که خسران و زیان با خود به همراه دارد. قرآن تاکید کرد که سرنوشت مفسدان را مطالعه کنید و ببینید به چه بلایی گرفتار شدند. در قرآن آمده فساد به دو دسته و انسان های فاسد هم به دو دسته تقسیم می شوند گروهی که به خود ضرر می رسانند و گاهی فساد و مفسد به صورت گروهی است. در جریان انقلاب می توان از گروه فرقان نام برد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: مردم باید گروه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در برابر این فساد گروهی بیدار و هوشیار باشند. مؤمنان باید در برابر فساد، عدالت خواهی را مطالبه کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: نظامِ ما، رهبرِ ما، ملت و نمایندگان ما بسیجی هستند. وظیفه ی ما بینش و بصیرت، آگاهی و اطلاع رسانی است. باید زمینه های فساد را از بین برد این وظیفه ی رئیس جمهور انقلابی، دولتمردان و مجلس و قوه قضائیه است.

خطیب جمعه بهشهر به ویژگی های بسیجی اشاره کرد و گفت: بسیجی حقیقت و هویت کربلا و عاشوراست و در عرصه های مختلف حرکت بسیج و بسیجیان پشت سر مقتدایشان حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای است. بسیجی یعنی تنفر از دشمنان و بدخواهان.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری تاکید کرد: در این نظام، محتوای حقیقی نماز جمعه تحقق یافت. نماز جمعه در راس همه امور است.

امام جمعه شهرستان بهشهر خطاب به نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت: مهار گرانی و اشتغال جوانان اولویت مجلس باشد و فرهنگ کار در جامعه ترویج یابد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری