خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: ستاد نماز جمعه در راستای ارتقای فرهنگی شهر برنامه داشته باشد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: ستاد نماز جمعه در راستای ارتقای فرهنگی شهر برنامه داشته باشد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ جلسه ستاد برگزاری نماز جمعه با حضور امام جمعه معزز شهرستان بهشهر، ریاست محترم اداره گاز شهرستان، بخشدار محترم یانسر، ریاست محترم نظام مهندسی و اعضای محترم ستاد برگزاری نماز جمعه در دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر برگزار شد.

امام جمعه بهشهر در ابتدای این جلسه به برگزاری اجلاس ائمه جمعه مازندران با موضوع الگوی اعتلای فرهنگی شهر در جویبار اشاره کرد و گفت: امروز فرهنگ موضوع جدی است هر چه داریم از فرهنگ است عزت، سرافرازی، دفاع، پیشرفت و…. به حاکمیت فرهنگ برمی گردد. جامعه ای که فرهنگش درست نباشد اعتقاد، سیاست و اقتصادش درست نیست و ره به جایی نمی بَرَد.

حجت الاسلام و المسلمین جباری تاکید کرد: ستاد نماز جمعه باید به شورای فرهنگ عمومی و شورای امر به معروف و نهی از منکر اهمیت دهد توجه جدی به مساجد شهر داشته باشد و به جوانان نیز توجه کند.

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: با بررسی سیر تاریخی جنگ ها را متوجه می شویم همیشه جمعیت جبهه کفر بیشتر و لشکر اسلام کمتر است از جنگ بدر تا احد و….. حتی دفاع مقدس. در دوران جنگ هشت سال دفاع مقدس در یک طرف عراق با حامیانش مانند فرانسه، انگلیس، آمریکا و… با همه امکانات و در طرف دیگر ایران بدون امکانات اما چه عاملی است که اسلام را پیروز نگه می دارد؟

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر اظهار کرد: قرآن می فرماید جبهه ی اسلام(لشکر یا سرباز) از عقیده ی محکمی برخوردار است. امام حسین (ع) فرمود زندگی بر مبنای دو پایه است اول، جهاد و تلاش دوم، عقیده. نمونه های زیادی در تاریخ جنگ از رشادت های سربازان اسلام وجود دارد. ایمان و صبر و استقامت مردم را تا امروز نگه داشت.

حجت الاسلام و المسلمین جباری بیان کرد: این انقلاب دستاوردهای زیادی برای مردم داشت نعمت و برکت هایی داشت مسئولین هم در تلاشند البته باید به مردم بیشتر توجه شود. گرانی به مردم فشار می آورد باید به وضع مردم رسیدگی شود به اشتغال جوانان توجه شود تا مردم از برکات نظام بیشتر بهره مند شوند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در پایان تاکید کرد: ستاد نماز جمعه خلاق باشد فکر نو داشته باشد و در راستای ارتقای فرهنگی شهر برنامه داشته باشد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید