خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / پیام مجازی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پیام مجازی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر

بسم الله الرحمن الرحیم

« الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَ صَلَّی اللَّهُ عَلَی سَیِّدِنا وَ نَبِیِّنَا أَبِی ‌الْقَاسِمِ مُحَمَّد صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَ عَلَی آلِهِ وَ أهلِ بَیتِهِ الطَّیِّبِینَ الطَّاهِرِینَ الْهُدَاهِ الْمَهْدِیِّین»

قال رسول الله (ص): کلکمْ راعٍ وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ عَنْ رَعِیتِهِ

برادران، خواهران، مسئولین و امت خوب و متدین و پرتلاش شهرستان بهشهر

سلام علیکم

بفضل و مدد الهی بنا دارم در دوران و زمان ویروس منحوس کرونا از راه بهره برداری از فضای مجازی با مردم خوب و متدین و حزب اللهی شهرستان بهشهر نکاتی را یاداور شوم و ادای دین کرده باشم.

اولین نکته ای که می خواهم عرض کنم تفاوت زندگی انسان با دیگر موجودات چون زندگی حیوانات است، زندگی حیوانات با زندگی انسان فرق هایی دارد.
یکی از فرق ها، زندگی حیوانات انفرادی است، می توانند به تنهایی زندگی کنند و شرط حیات و ادامه آن و پیشرفت شان بطور اجتماعی نیست. مثلا یک حیوان و یک پرنده وقتی که بچه یا تخم میگذارد پس از تولد و یا بازشدن تخم برای یک مدت کوتاهی یا زمانی است و سپس از انها فاصله میگیرند و هرکدام پی زندگی فردی خود می روند البته بعضی از حشرات و یا حیوانات بطور دسته جمعی ممکن است باشند، اما خصوصیت زندگی انسان را ندارند مثل مورچه یا زنبور عسل تعاون دارند، اما این تعاون اجتماعی غریزی است و لذا تکامل، ترقی ، تحول در زندگی انها بی مفهوم است زندگی مورچگان و زنبوران امروز و دیروز و صدها سال هم که بگذرد هیچ تفاوتی ندارد. در گذشته زندگی و خانه سازی زنبور عسل، مسدس بوده امروز هم همینطور است اما زندگی انسان همراه با ترقی و تکامل و تمدن است.

لذا بدون اجتماع نمیشود، حتما باید با جامعه خودش در ارتباط باشد ممکن است انسان در یک مساله ای بی نیاز گردد ولی در مساله ای دیگر محتاج خواهد بود
اگر یک انسان مریض شد، نیاز به دکتر دارد طبیب معاینه میکند نسخه میدهد پس نتیجه میگیریم که زندگی انسان و ادامه آن زمانی امکان می یابد که با دیگران وابسته باشیم و وقتی که بهم وابسته شدیم، اگر خیر و برکت و رحمت است، همه سهیم هستیم و اگر درد و غذاب و بدبختی باشد همه شریکم. اگرجامعه صالح باشد همه بهره ای دارند، اگر جامعه فاسد شد از این تلخی به ما هم میدهند پس برای آنکه همه ما در خیر و اسایش و ارامش زندگی کنیم باید مسئول و مراقب یکدیگر باشیم و همگان بدانند امروز راه شکست کرونا و حل بسیاری از مشکلات همین است، نگذاریم فاصله در پیوستگی ما ایجاد گردد که اول مشکلات و درد و رنج زندگی است. نگاه دین مقدس اسلام هم با همین فلسفه همراه است
پیامبر اکرم فرمود کلکمْ راعٍ وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ عَنْ رَعِیتِهِ ، همه شما فرمانروایانی هستند که در مقابل رعیت خود، مردم خود مسئول خواهید بود.

همه شما را به خدا میسپارم و ارزوی سلامتی شما و نابودی کرونا را دارم

والسلام علیکم ورحمت الله

سید عربعلی جباری
امام جمعه و تولیت مدرسه مبارکه حضرت امام صادق (ع) شهرستان بهشهر

جمعه ۲۳ ابان ماه ۱۳۹۹

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید