خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه موقت بهشهر: فرد متدیّن، جوان و با تجربه انتخاب شود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه موقت بهشهر: فرد متدیّن، جوان و با تجربه انتخاب شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام حسینی رکاوندی امام جمعه موقت بهشهر در ابتدای نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی فراخواند و گفت: قرآن شرط نجات از آتش جهنم  در تقوا می داند این تقوا عامل رستگاری و سعادت است. در روایات و احادیث بر تقوا بسیار تاکید شد.

وی در ادامه به عظمت وجودی آقا امام زمان (عج) اشاره کرد و در رابطه با وظایف و تکالیف ما در دوران غیبت آقا امام زمان (عج) افزود: همه رزق و روزی ها و آفرینش به واسطه ی این آقا وجود دارد. در ابتدا وظیفه داریم در رابطه با شناخت امام زمان (عج) تلاش کنیم تا شناخت ما بیشتر باشد و باید به آقا امام زمان (عج) اقتدا کنیم. سبک زندگی ما باید طوری باشد که امام زمان (عج) بپسندد. اخلاق، عبادت، دعا، نماز اول و قت و… همه باید طوری باشد که تاسی و اقتدا به امام زمان (عج) لحاظ شود.

امام جمعه موقت بهشهر گفت: اطاعت پذیری، انتظار ظهور حضرت، خودسازی، دگر سازی و دعا برای آن حضرت از دیگر وظایف و تکالیف ما در دوران غیبت آقا است.

حجت الاسلام حسینی رکاوندی به مناسبت ها اشاره کرد و گفت: روز ۱۳ فروردین  روز طبیعت و  روز شادی است. درست است که انسان فطرتا شادی طلب است و خوشحال کردن دیگران عبادت است اما مهم این است مصادیق چه باشد؟ انسان با چه شاد می شود؟ شادی و خوشحالی خوب است اول ، به شرط آنکه همراه با گناه نباشد دوم،  این شادی و خوشحالی انسان را در غفلت قرار ندهد سوم، افراط هم نباشد..

وی ادامه داد:  روز ۱۲ فروردین روز انتخاب اسلام و دین  و روز نظام جمهوری اسلامی است روزی که مردم به این نظام رای دادند . این نظام با پشتوانه ی صد ها هزار شهید روی کار آمد این نظام با برکت پشتوانه ی قوی دارد. نظام اسلامی ما به عنوان مقدمه حضور و حکومت حضرت امام زمان(عج) باقی خواهد ماند.

امام جمعه موقت بهشهر گفت: ماه رجب و شعبان فرصت آماده سازی برای ورود به ماه مبارک رمضان است. از این فرص ت ها باید بهره برد.

حجت الاسلام حسینی رکاوندی با اشاره به انتخابات گفت: در انتخابات دقت کنید. انتخاب درست و عقلانی باید صورت گیرد. گرانی ها فلج کننده است ما در شرایط سخت  اقتصادی قرار داریم. در انتخاب باید فرد متدیّن، معتقد به اسلام و نظام اسلامی، جوان و با تجربه انتخاب شود.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید