خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / پیام مهم امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در رابطه با تعطیلی نماز جمعه این هفته بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پیام مهم امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در رابطه با تعطیلی نماز جمعه این هفته بهشهر

بسمه تعالی

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

محضر شریف و نورانی مردم ولایتمدار شهرستان بهشهر

سلام علیکم

امیدوارم در مسیر زندگی همیشه موفق و پر نشاط و سالم باشید هم سال نو را و هم در آستانه ماه مبارک رمضان را به شما تبریک عرض می کنم.

به چند نکته در مورد ویروس کرونا توجه شما را جلب می کنم. نکته اول گفتند که مرد آخر بین مبارک بنده ایست، بر این اساس تا قطع کامل این زنجیره خطرناک نباید گرفتار غفلت شد، در نوروز امسال جاده ها را کنترل نکردند، حرف مقام معظم رهبری را مردم و مسئولین از او غفلت نمودند، رهبر معظم انقلاب فرمودند من امسال مسافرت نمی روم، اما یکی از مسئولین که خود ریاست ستاد کرونا را بر عهده دارد در ۷ فروردین ۱۴۰۰ در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا می گوید از نظر من پیک کرونا تمام شده است، حال داریم می بینیم که چه گرفتاری‌هایی را مردم، مسئولین، کاردرمان، مساجد و مراکز عبادی سیاسی جمعه باید بکشند.

دومین نکته تقاضا از مردم و انتظار از امت انقلابی این است که مراعات کنند، ۵۰% سهل انگاری، عادی انگاری، ندیده گرفتن هشدار هاست و مردم مراعات نمی کنند، از جنگل گرفته تا دریا و تا همه جا خوب معلوم است که کرونا نابود نمی‌شود بلکه بیشترین آسیب را به خود مردم می زند، واقعاً صبوری بورزند، از تفریحات کم کنند و بدانند این ویروس خطرناک، چموش است و رحم نمی کند و با این بی احتیاطی ها قوی هم میگردد!.

نکته سوم از مردم عزیز می خواهم، ضمن هوشیاری و همکاری همه جانبه، به توسل و دعا به خصوص در دهه پایانی ماه شعبان و ماه مبارک رمضان پناه برده، که شاعر میگوید: خواست گشاید در رحمت خدا/ داده به دست تو کلید دعا

به این چند روایت نورانی توجه کنید: پیامبر فرمود تنها دعا است که قضا را رد می‌کند “لَا یَرُدُّ الْقَضَاءَ إِلَّا الدُّعَاءُ” و حضرت امیرالمومنین فرمود: اِدفَعُوا أمواجَ البَلاءِ بِالدُّعاءِ یعنی به سبب دعا موجهای بلا را از خود دفع کنید، حضرت امیر فرمودند : مَنْ أُعْطِیَ الدُّعَاءَ لَمْ یُحْرَمِ الْإِجَابَهَ ، حضرت فرمودند به هرکس دعا داده شود، از اجابت محروم نمیگردد و فرمود الدعاءُ سِلاحُ المُؤمِنِ یعنی اسلحه مومن دعا است و صدها آیه و حدیث که نمونه هایی را عرض کردم.

یکبار دیگر بیایم با نگاه همه جانبه با تدبیر و اندیشه در اقدامی مومنانه در آستانه شهرالله، تصمیم جدی برای مبارزه با این ویروس گرفته شود، که صبر و ظفر هر دو دوستان قدیمند، بر اثر صبر نوبت ظفر آید.

در پایان شما را دعوت می‌کنم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به همدلی و یاری رساندن به مومنان و به تعالی و خودسازی و استغفار و توبه به درگاه خداوند و از همه مومنان التماس دعا دارم و به جهت انتشار مجدد این ویروس منحوس نماز جمعه این هفته شهرستان بهشهر اقامه نمیگردد.

والسلام علیکم و رحمه الله

سید عربعلی جباری
امام جمعه شهرستان بهشهر

پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید