خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: اقتدار ملی و عزت اجتماعی ما به خاطر آرای ماست/ در انتخابات فریب برخی از واژه ها را نخوریم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: اقتدار ملی و عزت اجتماعی ما به خاطر آرای ماست/ در انتخابات فریب برخی از واژه ها را نخوریم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عید فطر ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن این عید، نمازگزاران را به تقوا و فضیلت‌های اخلاقی سفارش کرد.

وی با تاکید بر عوامل زندگی سعادتمندانه افزود: عامل اول، ایمان و عمل صالح است که انسان را برای زندگی سعادتمندانه و آبرومندانه آماده می کند و پایان زندگی را به خیر و سعادت می رساند.

امام جمعه شهرستان بهشهر خاطرنشان کرد: ماه رمضان فرصتی برای تقویت باورها، ایمان، دین و آیین و عمل صالح است. خداوند در قرآن می فرماید کسانی که مومن هستند و کارهای شایسته انجام می دهند معمولا بهترین و ناب ترین هستند. مومن کسی است که در زندگی اخلاق، رفتار و کردارش خوب باشد و مظهر و نماد این آیه، آقا علی ابن ابیطالب هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری احسان و نیکوکاری را عامل دیگر برشمرد و گفت: همین احسان، نیکی و دادن فطریه عامل دیگر سعادت است. در روایت داریم یکی از وظایف همه ی مؤمنین شاد کردن دل مؤمنان است.

وی ادامه داد: پرداخت زکات فطریه در واقع مکمل روزه، نماز و عبادت است. انسان ِ مومن باید در اول ماه شعبان قبل از رفتن به نماز فطر، زکات و فطریه ی خودش را بپردازد. کسانی که قوت غالبشان نان است به ازای هر نفر ۲۰ الی ۲۱ هزار تومان در نظر بگیرند و اگر قوت غالبشان برنج است باید به ازای هر نفر حدود ۷۵ الی ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کنند.

امام جمعه شهرستان بهشهر تصریح کرد: نماز عید فطر نمازِ حکومتی است. در گذشته در هر مسجدی نماز عید فطر می خواندند اما وقتی از مقام معظم رهبری سوال کردند آقا فرمود نماز عید فطر را یا باید نمایندگان ولی فقیه بخوانند یا امامان جمعه ای که منصوب هستند. اینها اگر بخواهند نیت کنند چون منصوب از طرف آقا هستند می توانند نماز را به جماعت بخوانند اما اگر کسی غیر از ائمه جمعه بخواند به جماعت اقامه نمی گردد و فرادی می گردد مگر اینکه قصد رجاء بخوانند. در ادامه حضرت آقا فرمودند چقدر زیباست در هر شهری همه در مصلا اقامه کنند و یک نماز باشکوه و با وحدت را شکل دهند.

حجت الاسلام و المسلمین جباری به انتخابات اشاره‌ کرد و گفت: انتخابات خیلی مهم، با اهمیت و با عظمت است از اول انقلاب تا الان ما در انتخابات شرکت می کنیم. هر رای در انتخابات تیری است به سینه ی دشمن. اقتدار ملی، عزت اجتماعی ما به خاطر آرای ماست.

وی ادامه داد: ما تکلیف شرعی و ملی داریم که در انتخابات شرکت کنیم. ما باید بصیرت سیاسی، دینی و اجتماعی داشته باشیم. فریب برخی از واژه ها را نخوریم. رئیس جمهور متدین، اهل تقوا، اهل احسان و نیکوکاری، تابع محض ولایت، انقلاب اسلامی و قانون مدار باشد. در این انتخابات با بصیرت باشید تا با اتحاد و همدلی درست انتخاب کنیم.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید