خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر:شرکت در انتخابات یک وظیفه شرعی و آزمون بزرگ بین المللی است/ برخی رفتار ها و بی مسئولیتی ها شایسته ی این شهر نیست
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر:شرکت در انتخابات یک وظیفه شرعی و آزمون بزرگ بین المللی است/ برخی رفتار ها و بی مسئولیتی ها شایسته ی این شهر نیست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، صبر و استقامت در میدان، توکل بر ذات مقدس خدای سبحان، پای بندی به ارزش های انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، وحدت و اتحاد، اهتمام به فرائض و واجبات و دوری از محرمات الهی،از معاصی و گناهان توصیه و سفارش کرد.

وی در ادامه ی موضوع راهکارهای برون رفت از بحران ها و مشکلات در جامعه ی اسلامی یادآور شد: یکی از مهمترین و با اهمیت ترین عامل، توجه ی جامعه‌ی انقلابی و ایمانی به قرآن کریم و انس با قرآن و عمل به قرآن کریم است. قرآن سلامت جامعه را تضمین می کند چون کتاب هدایت است. قرآن کتاب نور ، شفا، تعقل و تفکر است.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: مراد از توجه مردم به قرآن یعنی تسلیم آیات قرآن باشند و اوامر و نواهی قرآن را اطاعت کنند. دشمنان قرآن و شیاطین در طول تاریخ مبارزه کردند و امروز میبینم قرآن ستیزی یکی از شیوه های خبیثانه استکبار و دنیای ظالمانه ای است که می خواهند مردم به راه علم و دانش و امام و تقوا هدایت نشوند. نمونه های زیادی در تاریخ وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: قرآن نجات دهنده ی کسانی است که آن را محکم بگیرند در خدمت قرآن باشند و راه قرآن را طی کنند و کسانی که راه نیکو را انتخاب کنند خداوند به آنان کمک می کند. رمز سعادت دنیای اسلام در قرآن است. تا مادامی که مسلمین و پیروان امت رسول الله با این کتاب باشند ذلیل نخواهند شد. هرکس با این کتاب باشد گمراه و تسلیم نخواهد شد. اگر اروپاییان ، غربیان بخواهند بر کشورهای اسلامی مسلط شوند بایستی میان مسلمانان و قرآن فاصله بیندازند. امروز استکبار همین راه را دنبال می کند. امروز تمام عظمت، حیثیت و اعتبار بین المللی ما به خاطر این است که کشور ما اسلامی است.

وی ادامه داد: پیغمبر اکرم ص فرمود بر شما باد که به آیات قرآن توجه کنید زیرا قرآن شفادهنده ی سودمندی است قرآن صیانت می کند از کسانی که با قرآن باشند و قرآن عامل نجات کسانی است که پیرو قرآن و احکام قرآنی باشند.

خطیب جمعه در ابتدای خطبه ی دوم مجددا نمازگزاران را به تقوای الهی فراخواند و افزود: از امام صادق ع سوال کردند با کرامت ترین و محبوب ترین عمل در پیشگاه خداوند چیست؟ آقا فرمود کسانی که بیشتر به یاد خدا باشند همان روایت که هرکس با خدا باشد خدا نیز با اوست. و بعد فرمود کسی در پیشگاه خدا عزیز است که بیشتر از خدا اطاعت کند و مطیع خداست. هر چه ذکر و یاد الهی در پیشگاه خدا بیشتر گردد گرفتار غفلت و منیّت و غرور نمی شود. هر چه انسان بیشتر به یاد خدا باشد گرفتار نفس نمی شود.

حجت الاسلام و المسلمین جباری به جنایت وهابیت اشاره کرد و گفت: آل سعود در طول تاریخ جنایت هایی به جهان اسلام داشتند. اینها آفت دین و ضد دین هستند. یکی از جنایت های آنها تخریب قبور ائمه بقیع در مدینه منوره بود. این وهابیت خبیث مصیبتی بر جهان اسلام وارد کرد که ما هر سال روز هشتم شوال را روز عزای امامان اعلام می‌کنیم.

خطیب جمعه بهشهر گفت: دشمنان اسلام و کفار هیچ گاه از مبارزه دست برنداشتند. یک نمونه، اسارت خرمشهر است. کفار به مردم خرمشهر بسیار ظلم کردند. خرمشهر را خدا آزاد کرد. همان طور که در جنگ های صدر اسلام امدادهای غیبی به کمک مسلمانان می آمد در جریان جنگ خرمشهر امدادهای غیبی و تفضلات الهی به کمک مردم می آمد. بعد از آزاد شدن خرمشهر خداوند پیام داد. در بخشی از این پیام آمده مبارک باد و هزاران بار مبارک باد بر شما عزیزان و نور چشمان اسلام این فتح و نصر عظیم که با توفیق الهی و ضایعات کم اما غنایم بی پایان و هزاران اسیر گمراه و آسیب دیدگان بدبخت که با فریب فشار صدام تکریتی این ابر جنایتکار ، سرافراز برای میهن اسلامی افتخار ابدی به ارمغان آوردید. سالگرد این پیروزی را باید جشن گرفت. امام راحل فرمود فتح خرمشهر هدیه ابدی خداوند به مردم ایران است. جنایات این روزهای استکبار بسیار خبیثانه است. ما همه ی این جنایات را محکوم می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری به انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: اولا انتخابات مهم است زیرا برای مردم ما یک وظیفه شرعی و آزمون بزرگ بین المللی است. دشمنان تلاش می کنند مردم در این انتخابات شرکت نکنند بنابراین این یک آزمون و انتخاب بزرگ است.

خطیب جمعه بهشهر تاکید کرد: امام فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. نکند مردم را مایوس و دشمن را امیدوار کنید. بعضی از حرف ها در فضای مجازی آسیب زاست. چقدر تحقیر و توهین؟ از اول انقلاب مردم در انتخابات مشارکت دارند و این حضور مردم ادامه دارد. این ملت انقلاب را مجانی به دست نیاورد. ملت در برابر همه ی فشارها ایستاد.
حجت‌الاسلام والمسلمین جباری تصریح کرد: فعالان انتخابات هوشیار باشند. مواظب اختلاف انگیزان باشند. مراقب نقشه آفرینان پشت پرده باشند. بعضی ها می خواهند کاسبی کنند. مخالف رهبر هستند. مخالف امام جمعه هستند. همه هوشیار و با بصیرت باشند. کسانی انتخاب شوند که ذاکر حق باشند. حضرت امام راجع به انتخابات می فرماید همه مسئول سرنوشت کشور و اسلام می باشند چه در نسل حاضر و چه در نسل آینده. مقام معظم رهبری فرمودند آحاد ملت از انتخابات مانند یک نعمت الهی پاسداری کنند.

امام جمعه بهشهر گفت: همه باید تابع قانون باشند. انتخابات فرآیندی روشن است. در انتخاب باید دقت کرد. مردم حق تصمیم گیری دارند . بهتر است که فرد صالح و شایسته، انقلابی و تابع رهبر انتخاب شود.

حجت الاسلام والمسلمین جباری خطاب به کاندیداهای شورای شهر بهشهر گفت: بهشهر باید پیشرفت کند. وحدت شهر حفظ شود. همکاری و همدلی در راستای پیشرفت و توسعه هدف باشد نه اختلاف و عدم تعهد. این شهر مذهبی است برخی رفتارها و بی مسئولیتی ها شایسته ی این شهر نیست.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید