خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: پیگیری مطالبات مردم از مهمترین اولویت های ما است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: پیگیری مطالبات مردم از مهمترین اولویت های ما است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، شایستگی و فضیلت‌های اخلاقی، اهمیت دادن به فرایض و واجبات، دوری از معاصی و گناهان، پرهیز از محرمات الهی توصیه و سفارش کرد.

وی به عوامل سعادتمندی در این دنیا اشاره کرد و افزود: پیغمبر مکرم اسلام این سعادتمندی را در پیروی از قرآن و عترت بیان فرمودند. امام رضا ع فرمود به ریسمان محکم الهی چنگ بزنید زیرا هرکس که با قرآن باشد این کتاب هدایت کننده به بهشت و نجات بخش از عذاب آخرت است.

خطیب جمعه بهشهر گفت: قرآن مربوط به همه اعصار است قرآن کهنگی ندارد قرآن تا روز قیامت با ما است و کتاب شفا و درمان است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری یادآور شد: خوش ظاهری و بدباطنی، دروغگویی، و اهل نیرنگ بودن از ویژگی‌های انسان منافق است که در خطبه ی گذشته به تبیین آن پرداختیم.

وی در ادامه ی ویژگی های انسان منافق افزود: منافقین اهل ریا هستند و اخلاص ندارند. در میان مردم هستند اما خدا را در نظر نمی گیرند. از اصلاح می گویند اما افساد می کنند یعنی در پوشش اصلاح بدترین جنایت ها را مرتکب می شوند. مسجد درست می کنند سخن زیبا می گویند اما قصد شان توطئه است. این انسان ها کافران را دوست خودشان می گیرند و از مؤمنان فرار می کنند.

امام جمعه بهشهر گفت: نفاق یکی از بیماری هاست که قرآن برای درمان آمده است. انسان بایستی از نفاق دست بکشد خدا را در نظر داشته باشد. به یاد خدا باشد تا به این بیماری ها دچار نشود.

حجت الاسلام و المسلمین جباری در ابتدای خطبه ی دوم نمازگزاران را مجددا به تقوای الهی، آشنایی با وظایف فردی و اجتماعی، مسئولیت پذیری، حقوق شهروندی، وحدت و اتحاد و همدلی فراخواند .

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت:در سوره مبارکه صبا آیه ۴۶ آمده من (خدا) شما را یک موعظه میکنم اینکه قیام شما برای خدا باشد. این آیه دارای چند نکته است اول، واعظ خداوند است و پیغمبر بایستی این پیام را به مردم برساند. دوم، شما را یک موعظه می کنم مردم آگاه و پای بند باشند همه چیز در گرو همین یک موعظه است. سوم، خدا فرمود هرکسی که خدایی باشد هر خلافی ببیند قیام می کند پس نیاز به حزب و گروه ندارد و هر قیامی که برای خدا باشد ماندگار است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه ی گام دوم انقلاب با الهام از آیه ی فوق برادران، خواهران و جوانان را فرمان به خیز و قیام دادند. رهبر معظم انقلاب می فرمایند دنیا به جوانان ایرانی و پایداری ایرانی و ابتکارهای ایرانی در بسیاری از عرصه ها با چشم تکریم و احترام می نگرند پس مردم باید قدر خودشان را بدانند و خدا را شاکر باشند. ملتی راست قامت و جاویدِ تاریخ است که اهل قیام لی الله باشد و در این صورت است قوام و ثبات می یابد و در برابر طوفان ها و تندبادها خم به ابرو نمی آورد و مقاومت می کند. این خیزش و قیام باید در فرهنگ، اقتصاد، سیاست، اخلاق و کسب و کار باشد تا با این خیزش تنبلی، کمبودها، کسالت ها، دعوا ها کنار رود و ملت به آسایش و رفاه مادی و معنوی دست یابد.

وی ادامه داد: شهید بهشتی فرمودند آمریکا از ما عصبانی است. عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر. در همین انتخابات وقتی مردم حماسه آفریدند دشمنان انقلاب اسلامی خشمگین شدند.

خطیب جمعه بهشهر به مناسبت شهادت امام جعفر صادق ع و ازدواج آقا امیرالمومنین با حضرت فاطمه زهرا(س) در سال دوم هجرت اشاره کرد و به تبیین شخصیت امام جواد علیه السلام پرداخت.

امام جمعه شهرستان بهشهر خطاب به مدیران کانال ها و فعالان فضای مجازی گفت: شهرستان بهشهر را دست کم نگیرید. بهشهر شهرِ عالمان دین، شهیدان، سرافرازان و سرداران است. بعضی ها در فضای مجازی مطالبی می نویسند که از نظر من نه شرعی است و نه عرفی. انتشار این نوشته ها درست نیست. همه دست به دست دهیم و برای توسعه ی این شهر با وحدت فکر اساسی کنیم نه اینکه همدیگر را تضعیف کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین جباری به کم آبی و قطعی برق اشاره کرد و افزود: مردم در مصرف قناعت کنند البته مسئولین هم باید تدبیر داشته باشند. هر مسئولی عذر بیاورد قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه پیگیری مطالبات مردم از مهمترین اولویت های ما است از تشکیل هیات اندیش ورز در شهرستان بهشهر خبر داد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در پایان درگذشت مادر شهید ابوعمار را تسلیت گفت.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید