خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: حضور مردم در انتخابات، اقتدار کشور را به اثبات رساند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: حضور مردم در انتخابات، اقتدار کشور را به اثبات رساند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، صداقت و راستی در زندگی، مسئولیت پذیری در قبال انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، اهمیت دادن به فرائض و واجبات، دوری از معاصی و گناهان توصیه و سفارش کرد.

وی افزود: مهمترین وظیفه ی ما زندگی به سبک اسلامی و قرآنی است. قرآن و عترت را مرجع و پناهگاه خودمان قرار دهیم. تمامی سفارش انبیا و امامان بر بودن با قرآن، توجه به قرآن است. نبی مکرم اسلام می فرماید خداوند هر دلی را که ظرف قرآن باشد آن را عذاب نمی کند پس قرآن بایستی در زندگی ما نقش پررنگی داشته باشد. قرآن کتاب درد و درمان است اگر کسانی پای بند به قرآن باشند درمان قرآن بسیار محکم است.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: یکی از درد ها در میان مسلمانان همان بیماری نفاق، تزویر و فریب است. خداوند این بیماری را از بیماری های روحی می داند. نفاق بسیار خطرناک است. پیغمبر اکرم ص فرمود من از هر منافقی که دارای دو زبان و دو چهره هستند می ترسم. حرف آنها خوب ولی عمل منکر. منافقان در طول تاریخ جنایت های بزرگی مرتکب شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: قرآن می فرماید اگر می خواهید منافق را بشناسید شاخص دارد اول، خدعه می کند نه فقط به مؤمنین حتی خدا، پیغمبر و مؤمنین را گول می زنند. در سوره مبارکه بقره آمده منافقان نیرنگ باز و کلک بازند. دومین ویژگی، منافقان دو چهره و دو زبان هستند. سوم، منافقان دروغ می گویند.

وی ادامه داد: اما این بیماری درمان دارد. یکی از راه های درمان صلوات بر پیغمبر و آل پیغمبر است. صلوات نفاق را از بین می برد و آن را ریشه کن خواهد کرد. معنای صلوات یعنی انسان به فضائل مخصوصا محبت آراسته شده است. تولی و تبری دارد. دومین راه، دعاست.

خطیب جمعه بهشهر در ابتدای خطبه دوم نمازگزاران را مجددا به تقوای الهی، پای بندی به ارزش های دینی، قناعت و پرهیز از اسراف توصیه کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری گفت: انسان شیعه دارای وظایفی است اولین وظیفه، هر کجا که باشد ولایت مدار است. توجه انسان به ولایت باشد. دوم، آنها را الگو قرار دهد. پیغمبر اکرم فرمود محبوب ترین بندگان نزد خدا کسانی هستند که از پیامبر و ائمه الگو می‌گیرند. سوم، تولی و تبری است.

وی افزود: مردم در این انتخابات به این حدیث خوب عمل کردند. آنچنان نه به دشمنان و استکبار جهانی دادند که هم دندان هایشان را خرد کردند و هم استخوان هایشان در برابر این رای و عزت ملی شکسته و خرد شد. حضور ارزشمند مردم در انتخابات ۱۴۰۰ امنیت پایدار و اقتدار کشور را به اثبات رساند. مردم در این انتخابات امر رهبری و دعوت رهبری را لبیک گفتند.

امام جمعه شهرستان بهشهر به مناسبت های ولادت علی ابن موسی الرضا ع اشاره کرد و گفت: ایشان آنقدر در میان اهل بیت مطرح بود که امام هفتم به فرزندانش فرمود قدر برادرتان علی ابن موسی را بدانید. مسائل و معارف را از بگیرید مخصوصا سؤالات دینی را از بپرسید. من به کرات از پدرم شنیدم که به من می فرمود قدر فرزندت را بدان قائم آل محمد در صُبِّ توست و بعد آرزو کرد ای کاش من بودم و او را زیارت می کردم و بعد فرمود او هم نام جدّ بزرگوارشان آقا امیرالمومنین علی ابن ابیطالب است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری گفت: حادثه ی دلخراش هفتم تیر به دست منافقان که متاسفانه عده ای از فرزنداناین مملکت و یاران وفادار انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند. هنوز نتوانست چیزی این هجرت را جبران کند. مرحوم شهید بهشتی از جمله رهبران فکری است که آمریکا، اسرائیل دشمن او بودند.

وی درخصوص دادگستری شهرستان بهشهر گفت: دادگستری، دادستان و قضات خوبی در شهرستان داریم و از همینجا خداقوت می گوییم.

امام جمعه شهرستان بهشهر به هفته مبارزه جهانی با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: بسیاری از خانواده ها گرفتار شدند. زندان ها از معتاد پر شد. به اخلاق و معنویت اهمیت دهید. هر چه معنویت در جامعه قوی باشد آلودگی و ناپاکی کمتر می شود. از نیروی انتظامی شهرستان تشکر و قدردانی می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در پایان بر رعایت مصرف آب و برق در فصل تابستان و قناعت تاکید کرد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید