خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: اولیای خدا عشقِ به شهادت دارند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: اولیای خدا عشقِ به شهادت دارند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در سخنرانی ظهر روز عاشورا گفت: فردی خدمت آقا امام حسین علیه السلام آمد و به ایشان گفت آقا من می‌خواهم انسان خوبی باشم اما اراده ندارم و مرتکب گناه می شوم. آقا به من موعظه کن که من چکار کنم تا مرتکب خطا و گناه نشوم. امام حسین علیه السلام نگاه کرد و فهمید این انسان در حال تحول است آقا فرمود من تو را به پنج کار وصیت میکنم بدان گوش کن. اول؛ روزی خدا را نخور. دوم؛ از ولایت خدا بیرون برو. سوم؛ جایی برو خدا تو را نبیند. چهارم؛ وقتی ملک الموت آمد و خواست تو را قبض روح کند درگیر شو و بگو من به تو اجازه نمی دهم اگر چنین قدرتی داشتی برو گناه انجام بده. پنجم؛ وقتی مالک جهنم و مالک دوزخ می خواهد تو را ببرد اگر قدرت داشتی نروی پس به گناه ادامه بده. امام حسین علیه السلام فرمود شیعیانِ من که می خواهید به زیور اخلاق آراسته باشید برای خودتان واعظ اسمانی قرار دهید. ببینید بزرگان دین چه می گویند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بر رجوع به موعظه و نصایح عالِم تاکید کرد و افزود: موعظه، دل ها را صیقل می دهد. در دنیای پر فراز و نشیب، توجه به موعظه ی بزرگان و عالِمان دین اهمیت دارد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در رابطه با شهادت بیان کرد: امام حسین علیه السلام می فرماید شهادت کلِّ سعادت است. اولیای خدا آرزوی شهادت داشتند. کرامت و بزرگی را در شهادت می دانستند. پیغمبر اکرم فرمود هر خوبی را شما در نظر بگیرید خوبی دیگری بالاتر از آن است مگر آن زمان که انسان در راه خدا شهید شود. بالاتر از شهادت خوبی نیست.اولیای خدا عشقِ به شهادت دارند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید