خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه بهشهر: تاریخ کربلا مشعل پرفروغی برای هدایت و خودسازی است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه بهشهر: تاریخ کربلا مشعل پرفروغی برای هدایت و خودسازی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین جباری امام جمعه بهشهر در شب هفتم در جمع عزاداران حسینی به اهداف عاشورا، پذیرش الگو از قیام اباعبدالله الحسین(ع) پرداخت و با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام محرم گفت: با رعایت پروتکل های بهداشتی می توان مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) را برگزار کرد. این جلسات مایه ی اعتبار مردم و توسل، زمینه ساز برکت و سبب نزول رحمت الهیست.

این استاد حوزه بیان کرد: حضرت اباعبدالله الحسین(ع) فرمود من کشته ی اشک چشمم یعنی شهادتِ من ، قیامِ من به این خاطر است که مومن از غیر مومن تشخیص داده شود. می فرماید هیچ مومنی از منِ حسین نام نمی برد و یا مصائب و مظلومیت های ما را نمی شود مگر آنکه اشکش جاری شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری گفت: میان مومن و غیرمومن تفاوت زیاد داریم اول، انسان مومن تا نام اباعبدالله الحسین(ع) را می شنود متاثر و ناراحت می شود. پیغمبر (ص) برای امام حسین (ع) گریه می کرد. انبیا برای ایشان گریه کردند.

وی خاطرنشان کرد:تاریخ کربلا و قیام اباعبدالله الحسین(ع) مشعل پرفروغی برای هدایت، خودسازی، شور و شعور حسینی است تا جایی که گفته اند حسین نوری است که هرگز خاموش نمی شود.

امام جمعه شهرستان بهشهر بیان کرد: امام صادق(ع) فرمود امام حسین(ع) یادگار پنج تن آل اباست. حضرت زینب در صحنه ی عاشورا فرمود امروز جدِّ من پیغمبر(ص) از دنیا رفت. امروز پدرم علی(ع)، مادرم فاطمه از دنیا رفت. گریه بر اباعبدالله الحسین ع بسیار ثواب دارد. امام صادق علیه السلام فرمود اگر کسی برای اباعبدالله الحسین علیه السلام گریه کند خداوند او را می آمرزد. پیغمبر اکرم خطاب به فاطمه فرمود فاطمه جان، همه چشمداران در روز قیامت می گویند واویلا مگر آن چشمی که برای اباعبدالله الحسین علیه السلام گریه کند؛ صاحبِ این چشم در روز قیامت خندان وارد بهشت می شود.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید