خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه بهشهر:شخصیت ابوالفضل العباس بی بدیل بود/درس دین و ادب را از بزرگان دین بیاموزیم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه بهشهر:شخصیت ابوالفضل العباس بی بدیل بود/درس دین و ادب را از بزرگان دین بیاموزیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین جباری مسئول حوزه علمیّه امام صادق(ع) در شب تاسوعا در جمع عزاداران حسینی با تبیین شخصیت حضرت ابوالفضل العباس(ع) اظهار کرد: پیغمبر مکرم اسلام(ص) فرمود چهار نعمت است که افراد قدر آن را نمی دانند مگر آنکه نعمت ها را از دست دهند. اولین نعمت، جوانیست. از جوانی و عمر باید بهره برد. دوم، حیات و زندگی؛ کسانی که قدر حیات را می دانند تا آخر عمر برای زندگی خوب تلاش می کنند. سوم، سلامتی؛ در این شب ها برای نابودی بیماری کرونا دعا کنید. چهارم، عافیت؛ این چهار نعمت را باید قدر بدانیم.

امام جامعه شهرستان بهشهر گفت: امنیت در کشور ستودنیست. مردم می خواهند عدالت در کشور باشد و فساد نباشد البته باید شاکر نعمت ها باشیم. در افغانستان رئیس جمهور فرار کرد و مردم را تنها گذاشت. سرنوشت طاغوتیان و وابستگان فرهنگ غرب جز رسوایی چیز دیگری ندارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین جباری تاکید کرد: قدر رهبری و جوانان انقلابی را بدانیم. جوانان در این شب ها در هیات های حسینی فعالانه حضور دارند و باید از این ظرفیت ها بهره برد و قدر آنان را دانست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با اشاره به شخصیت آقا قمر بنی هاشم بیان کرد: حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام بعد از شهادت فاطمه زهرا (س) به برادرش فرمود شما که به قوم و قبایل اعراب آشنایی داری جستجو کنید خانمی را که از قبیله شجاعان باشد برای من انتخاب کنید تا برایم فرزندی شجاع و دلیر بیاورد. این خانم همان ام البنین مادر حضرت ابوالفضل العباس(ع) بود این بانو در کمال، حجاب و ادب زبانزد بود. ام البنین در رشد تربیت فرزندان علی(ع) تاثیرگذار بود. اولین فرزند این بانو، آقا ابوالفضل العباس(ع) بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری گفت: شجاعت ابوالفضل العباس ع بی مانند است. شخصیت ایشان بی بدیل و بی نظیر است. نه تنها خودش را در کربلا نشان داد حتی در سنین نوجوانی هم در جریان جنگ صفین شجاعتش را نشان داد.

وی ادامه داد: ادب ابوالفضل العباس ع ویژگی دیگر ایشان بود. در روایات آمده آنقدر با ادب بود که حتی در محضر اباعبدالله الحسین ع تا امام حسین به ایشان اجازه نمی داد نمی نشست. درس دین و ادب را از بزرگان دین بیاموزیم. ادب، حجاب و عفاف هیچوقت کهنه نمی شود.

امام جمعه شهرستان بهشهر بیان کرد: حضرت ابوالفضل العباس ع همیشه امام حسین ع را به “سرورِ من” و ” آقای من” و ” مولا و بزرگ من” خطاب می کرد فقط یک جا امام حسین ع را برادر خطاب کرد و آن زمانی که دستش را بُریدند در اوج مظلومیت صدا زد ” برادر، برادر را دریاب”

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری اسامی و نام و القاب ابوالفضل العباس ع را امتیاز دیگر برشمرد و گفت: ابوالفضل العباس، باب الحوائج الی الله، عبد صالح و .. از القاب ایشان بود. بندگی، وفاداری، ایثار جان در راه دین از ویژگی‌های این شخصیت بود. حضرت ابوالفضل العباس خود را در کربلا نشان داد.

امام جمعه شهرستان بهشهر به مظلومیت ابوالفضل العباس(ع) در عاشورا اشاره کرد و گفت: روز تاسوعا روزی بود که اباعبدالله الحسین ع و فرزندان ایشان را محاصره کردند. آب را بستند و شرایط برای یاران سخت کردند. آرامبخشی کربلا به برکت وجود آقا ابوالفضل العباس بود.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید