خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: علم و اگاهی و بصیرت ارتقا یابد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: علم و اگاهی و بصیرت ارتقا یابد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ آیین تکریم و معارفه فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بهشهر با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در حسینیه قتلگاه برگزار شد..

امام جمعه شهرستان بهشهر در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات سرهنگ پورقربان به وظایف و مسئولیت های سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: بزرگترین مسئولیت و وظیفه ی امروز پاسداران همان است که از بدو تشکیل این نهاد بر عهده ی انان گذاشته شده بود یعنی حراست، پاسداری و نگهبانی از مجموعه ی دین اسلام و اهداف انقلاب اسلامی. این جای تامل، مرور و بازخوانی دارد. امام راحل فرمود من دست سپاه را می بوسم و بر این بوسه  افتخار می کنم یا فرمود امیدوارم من با بسیجیان مشحور شوم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری تاکید کرد: یک موضوع و بایستگی در موفقیت سپاه محور خودسازی و اخلاق مداری بود. دومین شایستگی همه ی مومنین و حافظان و پاسداران انقلاب، تقویت مبانی اعتقادی است و دیگر اینکه، انسان اهل عمل صالح و خدمت عالی باشد. امام صادق علیه السلام فرمود محبوب ترین شما در پیشگاه خداوند، کسی است که خدمتش بیشتر و خدمت عالی داشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر تاکید کرد: اعتماد مردم تقویت شود. انسان باید عدالت محور باشد و همه را یکسان ببیند و در این یکسانی، زیبایی های اسلام را نشان دهد. عمل صالح انسان را به قرب الهی می رساند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری خاطرنشان کرد: فرماندهان از کربلای اباعبدالله الحسین علیه السلام الگو بگیرند.ماجرای کربلا، سرگذشت یاران اباعبدالله الحسین علیه السلام را در تاریخ انقلابی مان بیاوریم زیرا که ما هر چه داریم از کربلای حسینی داریم. فرماندهی باید به وظیفه ی ذاتی اش عمل کند. ببینید جوانان چه می خواهند. این نیروها تشنه ی معارف دین هستند. علم و اگاهی و بصیرت ارتقا یابد. به دادِ مردم برسیم.

امام جمعه بهشهر بر مراعات تقوا، ولایت مداری و تکلیف مداری تاکید کرد و گفت: هر انسانی باید در پناه تقوا باشد. مقام معظم رهبری فرمودند ما باید خدمت مان را بیشتر کنیم. بصیرت، معرفت، ولایت مداری و تکلیف مداری تقویت شود.

شایان ذکر است در پایان این مراسم با حکم فرمانده سپاه کربلا مازندران، ضمن تقدیر از زحمات سرهنگ پورقربان، فرماندهی سپاه ناحیه بهشهر به سرهنگ «حسین ‏جناسمی» اعطاء شد‎.‌‎

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید